bodytec

Kardio zóna

Název kardiozóna, i kardiozóna jako taková, v mnohých lidech vyvolává smíšené pocity a obavy, že je toto prostředí určeno jen lidem majícím problémy se srdcem. Opak je pravdou – jakékoli cvičení, tedy i cvičení v kardiozóně, by mělo být zejména prevencí. Z názvu vyplývá, že spojitost se srdcem tu opravdu je, ale ve smyslu jeho posílení, resp. posílení celého kardiovaskulárního systému. Veškeré stroje, kterými je kardiozóna vybavena, slouží kromě shora uvedeného také k posílení svalů, formování těla (tedy i k „hubnutí“) a celkovému zlepšení fyzické i psychické kondice. Kardiozóna je tedy opravdu určena „široké veřejnosti“.
Aby kardiozóna dostála všem slibům, musí být vybavena kvalitními profesionálními stroji širokého zaměření, a to v dostatečném počtu. Jen tak je možné nabídnout kvalitní trénink klientům všech věkových kategorií a různé fyzické zdatnosti, včetně profesionálních sportovců i klientů s různými zdravotními obtížemi.
A jaké stroje v kardiozóně hledat? Je to jednoduché – člověku přirozený pohyb je chůze a běh – v kardiozóně tedy nesmí chybět běžecký trenažer. Mnozí se chtějí vyhnout otřesům a těžkým dopadům zatěžujícím velké nosné klouby a páteř – pro ty je vhodnou alternativou eliptický trenažer (orbitrek). Kdo chce hlavně zpevnit a posílit hýžďové svaly a svaly dolních končetin, měl by vyzkoušet stepper simulující chůzi do schodů. Pokud chcete zapojit opravdu celé tělo, hledejte veslovací trenažer. Mohou se objevit i jiné stroje zaměřené na užší klientelu. U nás je to například rotoped určený pro klienty s nadváhou, se zdravotními problémy zad, kloubního systému dolních končetin. Tento rotoped má opěrku zad, sedlo i pedály jsou ve stejné rovině - tedy je nenáročný pro nástup a výstup.
Všechny výše popsané kardiostroje naleznete v našem centru, samozřejmě s kvalifikovanou obsluhou, která vám cvičení na jednotlivých strojích vysvětlí a poradí, jak dlouho, v jaké zátěži a intenzitě trénovat.